Lifting bez skalpela to zabieg przeznaczony dla osób oczekujących znacznej poprawy w wyglądzie w myśl zasady „czas przemija, piękno pozostaje”, to skuteczna i bezpieczna alternatywa dla chirurgicznego liftingu twarzy. Polega na modelowaniu owalu twarzy, likwidacji widocznych bruzd i zmarszczek kwasem hialuronowym i toksyną botulinową.

Lifting wolumetryczny pozwala uzyskać kontur twarzy sprzed kilku lat. Poprawia owal oraz niedoskonałości w postaci wiotkiej skóry z charakterystycznymi zmarszczkami głębokimi lub bruzdami.

W celu wykonania liftingu wolumetrycznego stosuje się kwas hialuronowy odpowiednio usieciowany, gwarantujący długotrwałe efekty zabiegu. Przy pomocy usieciowanego kwasu hialuronowego modelowany jest kontur twarzy, uwidoczniony kontur ust, niwelowane są głębokie zmarszczki i bruzdy jak również wypełniana jest tzw. "dolina łez”. Istotą zabiegu jest uzupełnienie utraconych objętości w okolicy skroni, policzków i dolnej części twarzy.
W procesie starzenia się dochodzi do zaniku tkanki podporowej skóry (tkanki tłuszczowej). Najbardziej narażone na ubytki są skronie, policzki, okolica nosowo-wargowa, kąciki ust. Z czasem dochodzi do zmiany harmonijnego owalu twarzy. Policzki ulegają zapadnięciu, rysy twarzy stają się zaostrzone, natomiast nadmiar skóry nieestetycznie opada. Wypełnienie zmarszczek i bruzd pozwala odzyskać młody promienny wygląd.                                                                                                                                                       

Wolumetria skierowana jest nie tylko do osób, które z wiekiem utraciły dawną jędrność i objętość tkanek, bowiem metoda ta stosowana jest również do korekcji nieprawidłowych proporcji, ubytków oraz niedoskonałości twarzy wynikających z budowy genetycznej czaszki, a także powstałych np. w wyniku operacji lub po wypadku.

Zabieg modelowania konturu twarzy jest mało inwazyjny, bezbolesny (stosuje się znieczulenie miejscowe) i trwa ok. 40-60 minut. Preparat aplikuje się do tkanki podskórnej, efekty widoczne są natychmiast po zabiegu i utrzymują się przez ok. 6-12 miesięcy.

Botox jest preparatem oczyszczonej neurotoksyny botulinowej typu A. Mechanizm działania opiera się na hamowaniu przewodzenia impulsu nerwowego do komórki mięśniowej, co powoduje rozluźnienie mięśni i w efekcie wygładzenie znajdującej się nad nimi skóry. Zabieg zapobiega marszczeniu się i fałdowaniu skóry w miejscu aplikacji preparatu. Polega on na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w rejon wymagający korekcji (czoło, okolice oczu). Zmarszczki znikają, nie naruszając naturalnych rysów twarzy. Efekt utrzymuje się do 6 miesięcy.

Po zabiegu może pojawić się lekkie zaczerwienienie, opuchlizna i swędzenie w miejscu aplikacji preparatów, są to objawy przemijające.

Przeciwskazaniem do zabiegu są:
-choroby układu odpornościowego 
-nadwrażliwość na kwas hialuronowy lub toksynę botulinową
-ciąża i karmienie piersią

Należy pamiętać, że w okresie dwóch tygodni po wykonaniu zabiegu nie należy narażać się na ujemne temperatury, działanie intensywnego promieniowania słonecznego lub korzystać z sauny, solarium.

Tuż po zabiegu wygląd twarzy zdecydowanie odmłodnieje, jednak pełny efekt pojawi się po 2-4 tygodniach.
Jeśli zakochasz się w swoim nowym wyglądzie- zapraszamy po roku od zabiegu.

Znów pomożemy Ci zatrzymać czas!

realizacja: Bartosz Pęcherz