Kwas hialuronowy – to substancja zatrzymująca wodę w tkankach, która naturalnie występuje w skórze. Wraz z wiekiem zmniejsza się­ ilość i jakość kwasu hialuronowego, co prowadzi do postępującego zwiotczenia skóry. Skóra robi się cieńsza, pojawiają się delikatne, a potem głębsze zmarszczki. Policzki i wargi tracą swoją objętość, a co za tym idzie młody wygląd. 
Dzięki działaniu tzw. wypełniaczy zawierających kwas hialuronowy, skóra staje się nawilżona, preparat nadaje objętości, wygładza zmarszczki, modeluje wargi i poprawia kontur twarzy.

W naszym gabinecie stosuje się najwyższej klasy wypełniacze, ich rezultaty są bardzo naturalne i natychmiastowe, aczkolwiek pełnię satysfakcji uzyskuje się po około miesiącu od aplikacji preparatu.

Średni okres utrzymywania się efektów stosowania wypełniaczy wynosi 6- 12 miesięcy, w zależności od wieku, rodzaju skóry, trybu życia. 
Wstrzykiwanie wypełniaczy jest bezpieczne i mało bolesne. Dla zwiększenia komfortu pacjenta stosujemy miejscowe znieczulenie, szczególnie przy wykonywaniu zabiegu w okolicach ust, stosowane w H&BC preparaty w swym składzie zawierają substancję znieczulającą.

Po zastrzyku może pojawić się lekkie zaczerwienienie, opuchlizna i swędzenie w miejscu wykonywania zastrzyku, są to objawy przemijające.

Przeciwskazaniem do zabiegu są:
-choroby układu odpornościowego 
-nadwrażliwość na kwas hialuronowy 
-ciąża i karmienie piersią

Należy pamiętać, że w okresie dwóch tygodni po wykonaniu zabiegu nie należy narażać się na ujemne temperatury, działanie intensywnego promieniowania słonecznego lub korzystać z sauny, solarium.

realizacja: Bartosz Pęcherz